Roku
Strona główna Historia O klubie Kadra Juniorki Młodziczki Terminarz / Wyniki Wywiady Hala Kontakt Linki

odwiedzającą tą stronę

Kolejne 3 punkty i coraz bliżej ,,czwórki"
21.12.2013

PALEO POGOŃ PROSZOWICE - DEVELOPRES MKS V LO RZESZÓW 3:1

Udana Pogoń... Pogoni 0d 0:2 do 3:2!
30.11.2013

Pogoń Paleo Proszowice - Powiatowy Park Rozwoju Wieliczka 3:2 (20:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:10)

Mecz bardzo dobrze rozpoczęły siatkarki z Wieliczki, nieco rozluźnione gospodynie miały problemy w 2 pierszych setach mnożyły się błędy i szybko zrobiło się 0:2 w setach.
Warto dodać że złożyło się na to też kilka kontrowersyjnych decyzji sędziego głównego.
Od tego momentu mecz układał się pod dyktando dziewczyn Pogoni, które w kolejnych partiach setów wypracowywały sobie kilkunastopunktową przewagę i zasłużenie zwyciężyły 3:2.

Ekstrim nowym liderem.
29.11.2013

Ekstrim Gorlice - Pogoń Paleo Proszowice 3:1 (18:25, 25:20, 25:10, 28:26)

W meczu na szczycie w II lidze siatkówki kobiet Ekstrim Gorlice pokonał wicelidera tabeli Paleo Pogoń Proszowice 3:1 relacja jest tutaj

Pogoń wskakuje na pozycje lidera!!!
16.11.2013

Pogoń Paleo Proszowice - PKCH PWSZ Tarnów 3:0 (25:21, 25:16, 26:24)

Najskuteczniejszą siatkarką meczu została zdobywczyni 20 punktów Agnieszka Woźniak. Gratulacje!
Pogoń zostaje samodzielnym liderem z 17 pkt i wyprzedza Bronowiankę oraz Tomasovię które mają po 16 pkt.
obszerna relacja jest tutaj

Tomaszów pokonany,3 pkt jadą do Proszowic!!!
15.11.2013

Tomasovia Tomaszów L. - Pogoń Paleo Proszowice 1:3 (18:25, 22:25, 28:26, 22:25)

Pogoń pokonuje liderki!
21.10.2013

Zapraszamy do przeczytania artykułu jaki ukazał się w Dzienniku Proszowickim po meczu wyjazdowym na parkiecie liderujących po 3 kolejkach gr.4 Bronowianki Kraków w składzie z byłymi,,pogoniankami" Dorotą Szymską i Magdą Wiatrowską
kliknij tutaj
relacja z meczu bronowianka.pl

Najmłodsza drużyna w II lidze dla niektórych jest faworytem
29.09.2013

Mistrzynie Europy kontra Peruwianki w proszowickiej hali
08.07.2013

Zapraszamy do przeczytania ciekawego artykułu jaki ukazał się w Dzienniku Proszowickim po meczu międzypaństowym kadetek Polska - Peru

Skrót video z Developresem
10.04.2013

skrót tutaj

Pogoń przed barażami
10.04.2013

Zapraszamy do przeczytania ciekawego artykułu jaki ukazał się w Dzienniku Proszowickim przed historycznymi pojedynkami barażowymi Pogoni o 1 ligę z Developresem Rzeszów.

Efektowna wygrana na koniec sezonu w Proszowicach
09.03.2013

Pogoń Paleo Proszowice - Tomasovia Tomaszów L. 3:0 (29:27, 25:22, 25:21)

Zwycięstwo w Łańcucie i zapewniona gra w play-offach o awans!
28.02.2013

MKS V LO Łańcut - Pogoń Paleo Proszowice 2:3 (20:25, 25:23, 21:25, 25:21, 13:15)

Pogoń: Koperczak, Szkodny, Woźniak, Żyła, Noga, Szymska oraz Pasternak (libero), Rydzyńska, Kośmider, Bucka.

Łańcut: Kazała, Szymańska, Mazur, Matejek, Pelczarska, Saj, Wojtunik, Filipowicz oraz Baran.

Wygrywając w Łańcucie Pogoń zapewniła sobie 4 miejsce po 2 rundach zasadniczych a tym samym walkę w play-offach o awans do 1 ligi. Jest to bez wątpienia duży sukces klubu bo po raz pierwszy w swojej historii drużyna będzie walczyła o awans do wyższej ligi.
Gratulujemy drużynie i trenerowi!!!

Lider przerywa niesamowitą passę 9 spotkań Pogoni!
16.02.2013

POGOŃ: Koperczak, Rydzyńska, Woźniak, Szymska, Szkodny, Żyła oraz Kośmider, Skowron, Noga,

17 listopada ubiegłego roku Pogoń uległa w Rzeszowie 0-3 i od tamtej pory w 9 kolejnych meczach zawsze zdobywała co najmniej punkt. Przez ten okres drużyna Pogoni prezentowała się znakomicie, urywając punkt po znakomitym meczu drużynie z Krosna. Dzisiaj Pogoń nie grała , kolejne spotkanie rozegra w Łańcucie w przyszłą sobotę 23.02, do końca zagramy jeszcze z Tomasovią w Proszowicach 9.03 i na koniec w Wieliczce 16.03. Na chwilę obecną mamy 6 pkt przewagi nad Łańcutem i jeden mecz rozegrany mniej.

O meczu - kliknij tutaj

Pogoń gra jak w transie i wywozi 3 punkty z Tarnobrzega!
26.01.2013

Siarka Anser Tarnobrzeg - Pogoń Paleo Proszowice 1:3 (25:19, 15:25, 21:25, 17:25)

Pogoń: Koperczak, Szkodny, Woźniak, Żyła, Rydzyńska, Szymska oraz Pasternak (libero), Noga, Kośmider, Bucka.

Proszowianki były faworytem spotkania i nie zawiodły. Początek meczu nie układał się jednak po ich myśli. - Siarka bardzo dobrze zagrała w pierwszym secie i troszkę nas tym zaskoczyła. Gospodynie świetnie broniły, dobrze zagrywały.
Gdyby taką dyspozycję utrzymały przez całe spotkanie, zdobyłyby trzy punkty - przyznawał po meczu trener Pogoni Paleo Proszowice Dariusz Pomykalski. Z czasem jednak sytuacja wróciła do normy. Proszowianki złapały swój rytm i tak jak łatwo oddały pierwszą partię rywalkom, tak równie łatwo wygrały trzy następne. Co w ich wypadku było ważne, uniknęły tie breaka.
Już bowiem w niedzielę czekał je kolejny wyjazd na zaległe spotkanie z Sandecją i należało oszczęzić jak najwięcej sił. (ALG) Dziennik Polski
Zdjęcia z meczu- kliknij tutaj

świetna Pogoń zdobywa punkt!
19.01.2013

POGOŃ: Koperczak, Rydzyńska, Woźniak, Szymska, Szkodny, Żyła oraz Kośmider, Bucka, Skowron, Noga, Pasternak (L)

Kolejne znakomite spotkanie rozegrały siatkarki Pogoni. Tym razem punkt w Proszowicach straciły siatkarki z Krosna a mogły stracić ...punkty. Pierszy set dla Pogoni, kolejne dwie patrie dla przeciwniczek. Pogoń doprowadziła do tie-breaka i prowadziła niemal do końca, miała nawet 2 meczbole. Ostatecznie po pasionującym i pełnym emocji spotkaniu Pogoń przegrywa w piątym secie 17-19, zasługując na duże brawa i słowa uznania za walkę i stworzenie wielkiego widowiska.

Szóstka na kolanach.Pogoń zdobywa Biłgoraj !
16.01.2013

Szóstka Biłgoraj - Pogoń Paleo Proszowice 2:3 (25:19, 23:25, 17:25, 25:14, 12:15)

Pogoń: Koperczak, Rydzyńska, Żyła, Woźniak, Szkodny, Szymska oraz Pasternak (libero), Skowron, Noga, Bucka.

Szóstka: Wyszomierska, Kundera, Żółtańska, Szeliga, Mokrzycka, świątek, Czekajska (libero) oraz Kowalik

Pogoń po raz pierwszy wygrała z Szóstką i już chyba tylko jakiś kataklizm mógłby pozbawić podopieczne trenera Dariusza Pomykalskiego udziału w spotkaniach fazy play off o awans do I ligi. Choć wynik meczu jest co najmniej dużego kalibru niespodzianką, trener gości żałował... straconego punktu. - Powinniśmy ten mecz wygrać 3:1. Pierwszego seta zagraliśmy wprawdzie bardzo słabo, dziewczyny po długiej podróży nie mogły złapać swojego rytmu. Za to dwie następne partie wygraliśmy, ale zamiast iść za ciosem, w czwartej przyszła kompletna dekoncentracja, rywalki zaczęły od prowadzenia 6:1 i tylko powiększały przewagę - komentował trener Pomykalski. (ALG)

SZÓSTE ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU!
5.01.2013

Pogoń Paleo Proszowice - Jedynka Tarnów 3:1 (25:18, 19:25, 25:19, 26:24)

POGOŃ: Koperczak, Rydzyńska, Woźniak, Szymska, Szkodny, Żyła oraz Kośmider,

Pogoń rozegrała 2 turnieje
4.01.2013

Wykorzystując przerwę świąteczno-noworoczną zespół Pogoni uczestniczył w 2 turniejach
dwudniowych kolejno w Katowicach, gdzie zmierzył się z gospodyniami Sokołem Katowice,PLKS Pszczyna oraz ŁKS Łódź.
W kolejnym zagrał w Tomaszowie Lubelskim z Tomasovią, Szóstką Biłgoraj oraz MKS Łańcut.

O turnieju w Tomaszowie można przeczytać w podanym linku

Pogoń coraz bliżej play-off !
10.12.2012

Dalin - Pogoń Paleo Proszowice 1:3 (17:25, 22:25, 25:23, 21:25)

POGOŃ: Koperczak, Rydzyńska, Woźniak, Szymska, Szkodny, Żyła oraz Zemełka,

o meczu - kliknij tutaj

Pogoń wygrywa z Wieliczką i umacnia się na 4 miejscu!
5.12.2012

Paleo Pogoń Proszowice - MKS MOS Wieliczka 3:0 (26:24, 25:13, 25:17)

Kolejne bardzo dobre spotkanie Pogoni zakończone zwycięstwem. Po bardzo emocjonującym I secie prowadzenie zmieniało sie jak w kalejdoskopie praktycznie na przemian, kolejne sety to już wyraźna przewaga naszej drużyny. Na wyróżnienie zasłużył cały zespół, a na szczególne pochwały młode zawodniczki Ola Kośmider i Julia Skowron.

Szóste zwycięstwo
4.12.2012

Tomasovia - Pogoń Paleo Proszowice 1:3 (21:25, 25:23, 22:25, 20:25)

POGOŃ: Koperczak, Rydzyńska, Woźniak, Szymska, Szkodny, Szwajca(L) oraz Żyła, Zemełka, Bucka, Kośmider
Drużyna Pogoni Paleo odniosła już szóste zwycięstwo w tym sezonie, tym bardziej może cieszyć fakt że po bardzo dobrej grze i z wymagającym przeciwnikiem na jego terenie.

Po dużych emocjach Pogoń wygrywa w tie-breaku!
25.11.2012

Paleo Pogoń Proszowice - MKS San-Pajda Łańcut 3:2 (24:26, 25:21, 25:20, 15:25, 16:14)

Bardzo emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice siatkówki w sobotę w proszowickiej hali. Drużyna Pogoni Paleo do ostatniej piłki trzymała w napięciu zgromadzonych widzów. Spotkanie nie ułożyło się szczęśliwie dla naszej druzyny , pierwszy set został rozstrzygnięty na korzyść przyjezdnych 26:24, kolejne dwa sety zakończyły się spokojną przewagą miejscowych i to chyba nieco uśpiło nasz zespół. Do zwycięstwa potrzebny był sukces w tie-breaku i tutaj było chyba najwięcej emocji bo nasz zespół wypracował sobie przewagę 12:7, przyjezdne zaczęły wtedy się zbliżać, ale duże opanowanie i ,,zimna krew'' w decydujących momentach naszych zawodniczek dały sukces i zwyciestwo 3:2.

Kaja poprowadziła do zwycięstwa
7.11.2012

Pogoń Paleo Proszowice - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (25:22, 20:25, 26:24, 25:18)

Sędziowali: Monika Wulczyńska i Marek Orlef.

Pogoń: Koperczak, Rydzyńska, Woźniak, Szymska, Szkodny, Żyła oraz Skowron, Bucka, Kośmider, Pasternak

Siarka: Sas, Wąż, Róg, Galica, Bator, Grzesiak, Janda (libero) oraz Dziadosz
link

Pogoń wraca z Krosna bez punktów.
29.10.2012

Karpaty Krosno - Paleo Pogoń Proszowice 3:0 (25:13, 25:23, 25:20)

Mamy nadzieję że już w najbliższym spotkaniu, które odbędzie się w Proszowicach zespół zagra lepsze spotkanie i zainkasuje 3 punkty. A będzie to bardzo ważny mecz z drużyną Siarki Tarnobrzeg.

O meczu

Niestety przegrywamy
21.10.2012

Paleo Pogoń Proszowice - Szóstka Biłgoraj 0:3 (24:26, 17:25, 20:25)

Szkoda tego meczu bo była szansa zwłaszcza w I secie Pogoń prowadziła 11:4!, a później 21:19 i wtedy kilka punktów zdobyły przyjezdne i wygrały seta do 24.W kolejnych setach Pogoń również obejmowała nawet kilku punktowe prowadzenia, wtedy rywalki szybko zaczęły odrabiać straty i skutecznie uciekały. Przy lepszej dyspozycji naszych siatkarek i odrobinie szczęścia losy pojedynku potoczyłyby się jeszcze korzystniej dla naszego zespołu.

świetna passa Pogoni trwa!
13.10.2012

PWSZ Jedynka Tarnów - Paleo Pogoń Proszowice 0:3 (21:25, 17:25, 25:27)

To było trzecie spotkanie i trzecie zwycięstwo zawodniczek Pogoni w tym sezonie! Tym razem w Tarnowie z drużyną przemeblowaną kadrowo z mocnym sponsorem i dużymi aspiracjami, ale wszystko zweryfikowało boisko, a konkretnie nasze siatkarki które odniosły bardzo cenne zwycięstwo. A już za tydzień w sobotę do Proszowic przyjeżdża silny rywal Szóstka Black Red White Biłgoraj z naszą wychowanką Pauliną Czekajską. Zapraszamy!!!

W dziale multimedia skrót meczu oraz wypowiedźi.

Ciężka przeprawa lidera z beniaminkiem
8.10.2012

Paleo Pogoń Proszowice - Sandecja Nowy Sącz 3:2 (25:27, 25:15, 25:27, 25:19, 15:8)

POGOŃ: Koperczak, Rydzyńska, Żyła, Woźniak, Szymska, Szkodny oraz Zemełka, Szturc, Bucka, Szwajca(l)

Sandecja:Łukasik, Kołbon, Wójsik, E.Dyrek, P.Dyrek, Postrożny, Studzińska(l) oraz Rylewicz, Gomułka, Gądek, Cięciwa

więcej

Siatkarki Pogoni po pięciosetowym boju zwyciężyły Sandecję 3:2.Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem od prowadzenia gospodyń 18:12 ,później do głosu doszły przyjezdne dzięki świetnej zagrywce Rylewicz zmniejszyły straty do punktu 19:18,w nerwowej końcówce gospodynie uległy na przewagi 25:27. I gdy po drugim secie wygranym zdecydowanie do 15 wydawało się że wszystko zmierza we właściwym kierunku, niestety tak się nie stało bo w kolejnym secie przyjezdne wyszły na prowadzenie 19:15 i choć udało się zmniejszyć straty do punktu 22:21 to ponownie sądeczanki lepiej wytrzymały próbę nerwów i jak w I secie wygrały na przewagi do 25.Dopiero w tym momencie gospodynie uznały że żarty sie skończyły i dwa decydujące sety wygrały już pewnie.
Na pochwały zasłużyły wszechstronna Dorota Szymska (17 punktów, więcej - 19 - zdobyły tylko Kaja Rydzyńska i Agnieszka Woźniak) oraz rezerwowe Anna Szturc i Justyna Szwajca, które dobrze spisały się w końcówce meczu.

Chcą uniknąć baraży
30.09.2012

Zawodniczki Pogoni Paleo Proszowice rozpoczynają dzisiaj meczem z Dalinem Myślenice czwarty sezon występów w II lidze kobiet
ALEKSANDER GąCIARZ (DZIENNIK POLSKI)

Kibiców siatkówki już na początku spotkała miła niespodzianka, bo proszowianki miały rozpocząć zmagania w sezonie 2012/2013 w Myślenicach. Na prośbę rywali doszło jednak do zmiany gospodarza inauguracyjnego meczu i zawodniczki Pogoni będzie można obejrzeć w proszowickiej hali już dzisiaj.

więcej

Powtórzyć wynik sprzed roku

Cele drużyny będą zapewne podobne, jak w poprzednich latach, w których Pogoń grała o utrzymanie w II lidze. Wszyscy woleliby na pewno, aby ta walka miała taki przebieg jak przed rokiem, gdy zespół od początku spisywał się dobrze, a rozgrywki zakończył na doskonałym piątym miejscu. - Powtórzenie tamtego wyniku byłoby na pewno dużym sukcesem, a przy tym byłoby najkorzystniejsze z finansowego punktu widzenia. Pozwoliłoby nam bowiem uniknąć ponoszenia kosztów związanych z grą w barażach o utrzymanie. Z drugiej strony mam wrażenie, że w tej chwili gramy słabiej niż rok temu o tej porze. Ale rok temu zostaliśmy właśnie wyrzuceni z ligi - przypomina trener Dariusz Pomykalski.

Bez perturbacji

Ubiegłoroczne perturbacje zapewne wiele osób jeszcze pamięta. Nieomal w przeddzień inauguracji nowego sezonu Pogoń została wykluczona z powodu niespełnienia wymogów licencyjnych. Dopiero głosowanie na posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej przywróciło drużynę do grona drugoligowców. W tej chwili trener zapewnia, że podobnych niespodzianek nie będzie. - Wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Co bardzo dla nas ważne, nasz główny sponsor, czyli firma Paleo, nie odsunął się od nas i ciągle chce Pogoni pomagać, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni - podkreśla. O tym, jak ważne są kwestie finansowe na poziomie II ligi, najlepiej świadczy przykład Bronowianki Kraków. Drużyna, która wywalczyła awans w sportowej walce, nie przystąpi do rozgrywek z powodu braku wystarczającej ilości środków na grę na tym poziomie. A warto dodać, że wsparcie, jakie otrzymuje Bronowianka ze strony samorządu, jest znacznie wyższe niż w przypadku Pogoni. Na szczęście dzięki organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży klub nie musi się martwić o sprzęt, gdyż urządzenia warte kilkadziesiąt tysięcy złotych po imprezie pozostały w Proszowicach.

Niewiele nowych twarzy

Drużyna z Proszowic przystąpi do rozgrywek nieco zmieniona kadrowo. Kibice nie zobaczą na boisku Olgi Klocek i Magdaleny Jaszkowskiej. A jeżeli zobaczą, to w barwach MKS MOS Wieliczka, gdzie przeniosły się dwie młode siatkarki. Nie zagra też trenująca z zespołem przed sezonem Urszula Pawelec, której nie udało sie pogodzić gry w Pogoni z pracą zawodową. Do kadry zostały natomiast włączone Anna Szturc z Dębowianki, Julia Skowron z UKS 22 Kraków, a po okresie nauki w RSMS Police do Pogoni wróciła wychowanka Izabela Zemełka. Która z nich ma największe szanse na grę w podstawowym składzie? - Nie jestem w stanie tego przesądzić. Myślę, że nie będziemy grać jednym ustawieniem, skład na poszczególne mecze będzie się zmieniał. Poza tym nie chcę ułatwiać zadania naszym rywalom - przekonuje Dariusz Pomykalski. Zmiany zaszły również w składzie drużyn drugoligowych. Dotychczasowy zespół Bolesław V LO Rzeszów teraz nazywa się V LO San Pajda Łańcut. Z kolei nowe wcielenie Ekstrans Patrii Sędziszów Małopolski to Developres Rzeszów. Kibiców może też zaskoczyć obecność w gronie drugoligowców zdegradowanej Jedynki Tarnów. Dzięki pozyskaniu sponsora - tarnowskich Azotów - klub wykupił miejsce w lidze i całkowicie zmienił kadrę.

Pogoń na inauguracje pewnie pokonuje Dalin!
29.09.2012

Zawodniczki Pogoni Paleo Proszowice w pierwszym spotkaniu inaugurującym sezon 2012/13 odniosły jak najbardziej zasłużone zwycięstwo i pokonały Myślenicki Dalin 3:0 w setach do (11, 19 i 18)

Gratulujemy!!!

Pogoń jednak zacznie u siebie
27.09.2012

Sobotni mecz II ligi siatkówki kobiet pomiędzy Dalinem Myślenice a Pogonią Paleo Proszowice zostanie rozegrany nie w Myślenicach - jak to wynika z terminarza rozgrywek - a w Proszowicach. Z wnioskiem o zmianę miejsca rozegrania spotkania wystąpiła ekipa z Myślenic. Sobotni mecz zainauguruje nowy sezon II ligi.

Developres zwycięża,Pogoń na 2 miejscu!
9.09.2012

Zawodniczki Pogoni Paleo Proszowice po pierwszym dniu turnieju rozgrywanego w Proszowicach odniosły 2 zwycięstwa, pokonały Silesie Volley w setach 3:2 a w kolejnym spotkaniu PWSZ Karpaty Krosno 3:1!!!

Aktualizacja
Wszystkie wyniki
O turnieju relacja tutaj

W najbliższy weekend turniej siatkówki.
7.09.2012

Już jutro Pogoń Paleo organizuje turniej siatkówki z udziałem mocnych drużyn drugoligowych Silesii Volley Chorzów/ Mysłowice,Developresu Rzeszów oraz Karpat Krosno.Spotkania rozgrywane będą każdy z każdym rozpoczęcie turnieju jutro o godz.10.

Pogoń najlepsza na turnieju w Mysłowicach
2.09.2012

Zawodniczki Pogoni Paleo Proszowice zajęły pierwsze miejsce wsród drużyn dugoligowych występujących na turnieju w Mysłowicach. Pokonały kolejno MKS Zorza Wodzisław ąląski 2:1, Silesie Volley II 2:1 a na koniec MCKiS Cargo Jaworzno 3:0

Pogoń w Mysłowicach grała w składzie: Eliza Koperczak, Izabela Zemełka, Urszula Pawelec, Dorota Szymska