Roku
Strona główna Historia O klubie Kadra Juniorki Młodziczki Terminarz / Wyniki Wywiady Hala Kontakt Linki

Po heroicznej walce i pięciosetowym meczu przegrywamy ze Skawą UE 2-3

Pogoń Paleo Proszowice - AZS Skawa UEK 2:3 (25:19, 22:25, 28:26, 17:25, 9:15)

Pogoń: Oraczewska, Koperczak, Żyła, Rydzyńska, Maj, P. Podsiadło, Obrzut (libero) oraz Woźniak, Bucka, Stanisz, Łojek, K. Podsiadło.
Trener:Dariusz Pomykalski

Skawa: Surma, Jaroszewicz, Kuskowska, Szymska, Biernatek, Żochowska, Targosz (libero) oraz Kowalik, Hatala, Sarlej, Hawryła, Jagodzińska.
Trener:Tomasz Klocek

widzów:250

Bardzo fajny mecz - podsumowywał trener Pogoni Dariusz Pomykalski. Jego zespół był bliski sprawienia niespodzianki. Zaczął mecz od zwycięstwa w pierwszym secie. - Także w drugim była na nie szansa, ale w kluczowych momentach psuliśmy zagrywkę. W dodatku rywalki miały szczęście, wszystkie sporne piłki sędziowie gwizdali na ich korzyść. Gdybyśmy prowadzili 2-0 różnie mógł się mecz potoczyć - żałuje trener Pogoni.Była szansa wygrać ten mecz nawet za 3 punkty - żałowała schodząc z parkietu libero zespołu Olga Obrzut,która razem z Kają Rydzyńską znakomicie radziły sobie od początku spotkania,które zaczęło się od prowadzenia ,,ekonomistek" 4-0 ale za sprawą wspomnianej dwójki dzielnie wspieranej przez resztę szybko odrobiły stratę by od stanu po 13 zdominować zespół Skawy w tym secie bardzo pewnie i zasłużenie wygrywając tego seta.
Bardzo duże problemy gości ze skończeniem ataków miały zwłaszcza Surma i Żochowska,które są najskuteczniejszymi postaciami ,,ekonomistek".

Druga partia była zacięta do samego końca i wypada tylko żałować niepotrzebnie zepsutych zagrywek,bo w niczym nasza drużyna nie ustępowała faworyzowanej Skawie wręcz przeciwnie to rywalki grały nieporadnie popełniając błędy taktyczne.
W trzecim secie wydawało się że bedzie ciężko odwrócić losy meczu najpierw przy stanie 7-13 a później gdy rywalki miały piłkę setową przy stanie 22-24, gdy znakomita gra do spółki Gosi Żyły z Kają Rydzyńską dało zwycięstwo w pej partii na przewagi naszej drużynie.W czwartym secie zespół gości wciąż nie mógł znależć sposobu na bardzo mądrze i skutecznie grającą Pogoń dopiero żonglowanie składem trenera Klocka przyniosło efekt.Przy stanie po 14 na zagrywce pojawiła się Sarlej,która razem ze skuteczą Hawryłą zapewniła zwycięstwo w tej partii i o wszystkim musiał rozstrzygnąć tie-brek.

Tie-break zaczął się od prowadzenia Pogoni 2-0 i ...błędu sędziów niesłusznie przyznającego punkt zespołowi gości,bo przecież piłka bo bloku i ręcę zawodniczki Skawy wyszła na aut.Wymiana ciosów trwała do stanu po 8-8 kiedy na zagrywkę powędrowała ponownie Sarlej ratując z wielkich opresji swoją drużynę.
Najskuteczniesza Kaja Rydzyńska zdobyła 21 punktów,tuż za nią Gosia Żyła 17,w dalszej kolejności punktowały Paulina Podsiadło 13,Aga Oraczewska 10,Marlena Maj 7,Eliza Koperczak 5 i Aga Woźniak 4.