Roku
Strona główna Historia O klubie Kadra Juniorki Młodziczki Terminarz / Wyniki Wywiady Hala Kontakt Linki

Jest zwycięstwo!!! Maraton-Pogoń Paleo 1-3

Maraton Krzeszowice - Pogoń Paleo Proszowice 1-3 (25-20, 19-25, 20-25,25-27)

Maraton:Czekaj,Bednarczuk, Kocoń, Króliczek, Chochorowska, Furczyk, Małusecka (libero) oraz Pawlica, Zając,Domagalska,Koźbiał
Trener:Krzysztof Zabielny

POGOŃ:Oraczewska,Koperczak,Rydzyńska, Woźniak,P.Podsiadło, Żyła, Obrzut (libero) oraz Maj,Łojek,Stanisz
Trener:Dariusz Pomykalski

Po emocjonujących tie-breakach ze Skawą i Siarką Pogoń w pełni zasłużenie wygrywa w Krzeszowicach.Po niudanym pierwszym secie,przyszły pewne wygrane w drugim i trzecim secie,czwarty przebiegał pod dyktando naszego zespołu do stanu 23-18 ale to nie był koniec emocji pościg maratonu dał mu piłkę setową 23-24,jednak końcówka podobnie jak większość spotkania należała do naszych dziewczyn.
Wczorajsze zwycięstwo (mecz został rozegrany awansem ze względu na styczniowy wyjazd Pogoni na Ukrainę)praktycznie zapewnia 7 miejsce naszej drużynie i daje nadzieję jeszcze na zajęcie wymarzonej szóstej pozycji na koniec rundy zasadniczej.
W pierwszym secie zawodniczki Maratonu uciekły od początku na kilka punktów i dotrwały tak już do końca seta,w drugim Pogoń poukładała grę i bez większych emocji rozstrzygnęła tego seta na swoją korzyść,w trzecim Paulina Podsiadło zdemolowała rywalki swoją zagrywką i po bardzo skutecznych atakach Agnieszki Woźniak set był rozstrzygnięty.
W IV secie Pogoń długo prowadziła momentami 5 punktami tak było do stanu 23-18 ale ostatni zryw Maratonu dał mu piłkę setową przy stanie 23-24 lecz w końcówce górę wzięła większa odporność psychiczna naszych zawodniczek ,najpierw skuteczny blok w wykonaniu Gosi Żyły dał remis,pózniej jej trudna zagrywka dała pirwszą piłkę meczową a spotkanie zakończyła wspomniana wcześniej Agnieszka Woźniak skutecznie obijając blok.