Roku
Strona główna Historia O klubie Kadra Juniorki Młodziczki Terminarz / Wyniki Wywiady Hala Kontakt Linki

odwiedzającą tą stronę

Sędziszów na kolanach,Pogoń Paleo triumfuje 3-1!

EXTRANS PATRIA: Baran, Chmura, Chmiel, Hajduk, Matejek, Bartnicka, Wrona (libero) oraz Zielińska, Ruszel, Młocek.

POGOŃ: Koperczak, Żyła, Oraczewska, P. Podsiadło, Rydzyńska, Woźniak, Obrzut (libero) oraz K. Podsiadło, Przybyło, Łojek.

Po perturbacjach związanych z gospodarzem spotkania Pogoń ponownie przyjechała do Sędziszowa i po raz kolejny zwyciężyła 3-1 w wielkim stylu,rozgrywając znakomite spotkanie, niewątpliwie jest to sukces, który smakuje podwójnie w sytuacji jaka spotkała nasz zespół.
Będąca na fali drużyna z Sędziszowa( 4 kolejne zwycięstwa)liczyła na przedłużenie serii zwycięstw tym bardziej że wystąpiła w roli gości na swoim terenie.
Szybko nadzieje te zostały rozwiane,bardzo skoncentrowany od początku nasz zespół nie pozwolił na wiele Patri,przy solidnym przyjęciu,trudnej zagrywce(kilka zawodniczek zdobyło asa) w połączeniu z perfekcyjnym blokiem chwilami wyglądało to jak w podręczniku,musiało robić wrażenie.
W dwóch pierwszych partich Pogoń prowadziła kilkoma punktami, a w decydujących momentach końcówki setów rozstrzygała na swoją korzyść.W pierwszym przy stanie po 23, a w drugim do stanu po 17 i tylko w trzecim secie przyszedł słabszy okres gry, choć początek tego seta na to nie wskazywał (11-9) dla miejscowych, ale to co dobre miało przyjść w kolejnym secie i rzeczywiście tak się stało, od stanu (5-5) przewaga Pogoni urosła na kilka punktów i choć w końcówce rywalki goniły wynik to jednak większa odporność psychiczna i umiejętności zadecydowały o naszym sukcesie
Spotkanie zakończyła po akcji z prawego skrzydła świetnie dysponowana Agnieszka Woźniak, ale wyróżnić należy wszystkie zawodniczki , które wystąpiły na parkiecie, każda zaprezentowała solidną siatkówkę, imponujące zaangażowanie i wolę zwycięstwa.

W grze mojego zespołu więcej było sportowej złości niż w drużynie miejscowych. O naszym zwycięstwie w głównej mierze zdecydowała lepsza niż Extrans Patrii zagrywka i solidna gra na przyjęciu-powiedział trener Dariusz Pomykalski

Zespół z Proszowic dobrze spisywał się w obronie i skutecznie atakował co sprawiło, że wygrał - mówił po meczu Mariusz Kazior, wiceprezes Extrans Patrii