Roku
Strona główna Historia O klubie Kadra Juniorki Młodziczki Terminarz / Wyniki Wywiady Hala Kontakt Linki

Do szczęścia zabrakło seta,Wisła-Pogoń Paleo 3-1

Wisła AGH Kraków - Pogoń Paleo Proszowice 3-1 (25-23, 15-25, 25-15, 25-20)

WISŁA AGH: Mokrzycka, M. Janota, K. Janota, środa, Rusinek, Stojek, Tokarczyk (libero) oraz Nowak, Olszonowicz, Bartuzi.
POGOŃ: Koperczak, Żyła, Oraczewska, P. Podsiadło, Rydzyńska, Woźniak, Obrzut (libero) oraz Łojek.

Szkoda tym bardziej, bo szansa na jego zdobycie wymknęła się w końcówkach I i IV seta w których nasza drużyna prowadziła do stanu 22-20 w pierwszym i 19-17 w czwartym, końcówki należały jednak do Wisły.Po raz kolejny bardzo dobry występ zaliczyła Agnieszka Woźniak.

Ten mecz był niezwykle istotny dla obu drużyn.Zwycięstwo dawało siatkarkom Wisły pewne drugie miejsce przed play-off,Pogoń potrzebowała punktu do uratowania szóstej pozycji.Porażka 1-3 zepchnęła je właśnie z 6 na 7 miejsce i zamiast mieć już sportowe wakacje,będą musiały jeszcze walczyć o utrzymanie.Pierwsze mecze już 13/14 bm w Proszowicach z MOSIRem Jasło
Podopieczne Dariusza Pomykalskiego nieźle radziły sobie zwłaszcza w obronie, a ich leworęczna liderka Agnieszka Woźniak była niemal nie do zatrzymania dla wiślackiego bloku. Wrażenie robiły zwłaszcza jej ataki z II linii.
Wiśle mogło się wydawać, że ma bezpieczną przewagę w końcówce I seta (18-15, 20-17), ale przyjezdne tak skutecznie odrabiały straty, że po atakach Woźniak i P. Podsiadło wyszły na prowadzenie 22-20,niestety wszystko odmieniło wejście na pole zagrywki Stojek i szansa na wygranie tego seta przepadła.W II secie Wisła popełniła tak dużo błędów, że grzechem byłoby ich nie wykorzystać. Pogoń część z nich wymusiła trudniejszą zagrywką, do tego ambitnie walczyła w obronie i kończyła ataki,ze stanu 8-12 Pogoń uciekła na 7 punktów 10-17 i bardzo pewnie wygrała tego seta do 15.
W III niestety role sie odwróciły,jeszcze do stanu 11-8 przy prowadzeniu Wisły była wyrównana walka,później straty były już coraz większe,ostatecznie Wisła wygrała tego seta do 15.
Los Pogoni się skomplikował, ale jeszcze się nie poddawała.Równie wyrównany jak pierwszy był też ostatni set.Długo gra w nim toczyła się punkt za punkt,w końcowych fragmentach Pogoń prowadziła 19-17 i nagle przyszła fatalna w skutkach dla Pogoni chwila,Wisła zdobyła 6 punktów w jednym ustawieniu wyszła na prowadzenie 24-19 i wygrała do 20,a cały mecz 3-1.