Roku
Strona główna Historia O klubie Kadra Juniorki Młodziczki Terminarz / Wyniki Wywiady Hala Kontakt Linki

Pogoń najlepsza w Małopolsce

Siatkarskie juniorki Pogoni Paleo Proszowice zostały mistrzyniami województwa małopolskiego w tej kategorii wiekowej. W rozgrywanym od piątku finale wojewódzkim w Myślenicach okazały się lepsze od Dalinu, Wisły Kraków i MKS MOS Wieliczka. Pogoń zapewniała sobie udział w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski.

Złe miłego początki, tak najlepiej można skomentować to, czego Pogoń dokonała w Myślenicach. W pierwszym, piątkowym spotkaniu proszowianki po zaciętej, pięciosetowej walce uległy gospodyniom. Potem były już nie da zatrzymania: w sobotę rozgromiły MKS MOS Wieliczka 3-0, wczoraj natomiast uporały się z Wisłą 3-1. O ich dyspozycji najlepiej świadczy fakt, że wieliczankom w żadnej z trzech partii nie udało się zdobyć 20 punktów, a wiślaczki jednego seta przegrały do... 5. Wagę ich wyniku podnosi jeszcze fakt, że w turnieju finałowym grały bez swojej najlepszej środkowej Agnieszki Oraczewskiej (podstawowa zawodniczka seniorskiej, drugoligowej ekipy Pogoni), która jest kontuzjowana. Pogoń ma już w swoim dorobku tytuły mistrzowskie w kategorii młodziczek (czterokrotnie) i kadetek. W juniorkach dotąd miała srebro. -

Sukces cieszy tym, że wywalczyliśmy go po raz pierwszy. Dzięki temu nie musimy walczyć o udział w ćwierćfinale mistrzostw Polski w barażach. To z kolei oznacza dla nas mniejsze koszty, bo ominie nas konieczność wyjazdu do Łodzi - mówi trener Dariusz Pomykalski. Jako ciekawostkę podajmy na koniec, że jeszcze osiem dni temu udział Pogoni w finale wojewódzkim wcale nie był pewny. Przed ostatnią kolejką eliminacji grupowych Pogoń zajmowała w tabeli swojej grupy trzecie miejsce za Jedynką Tarnów. Dopiero wygrana z tarnowiankami w Proszowicach 3-2 dała zespołowi prawo gry o wojewódzki prymat.
(ALG)

Pogoń mistrzem Małopolski

SIATKÓWKA. Zacięty finał juniorek w Myślenicach

W myślenickiej hali widowiskowo sportowej na Zarabiu rozegrany został finał wojewódzki w siatkówce juniorek. Cztery zespoły: Dalin Myślenice, TS Wisła Kraków, MKS MOS Wieliczka oraz Pogoń Proszowice walczyły o dające awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski zwycięstwo. Przez trzy dni trwania turnieju walczono systemem każdy z każdym. W pierwszym dniu turnieju Dalin Myślenice pokonał w stosunku 3-2 (25-21, 24-26, 25-19, 22-25, 15-12) Pogoń zaś Wisła Kraków rozprawiła się z MKS Wieliczka 3-0 (25-17, 25-17, 25-18). W drugim dniu turnieju Wisła Kraków pokonała Dalin Myślenice 3-2 (20-25, 25-17, 21-25, 25-18, 15-12) zaś Pogoń wygrała z MKS Wieliczka 3-0 (25-11, 25-18, 25-18). Trzeci dzień zmagań przyniósł zwycięstwo Pogoni Proszowice nad Wisłą Kraków 3-1 (18-25, 25-23, 25-5, 25-21) oraz Dalinu nad MKS Wieliczka 3-1 (25-15, 25-19, 15-25, 25-14). W wyniku rozegranych meczów zwycięstwo w turnieju, a co za tym idzie awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski uzyskał zespół z Proszowic. Tyle samo punktów co drużyna zwycięska zdobyły zespoły Wisły Kraków i Dalinu Myślenice, ale ze względu na gorszy stosunek setów drużyny te zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsca. Wisła i Dalin mają wciąż szansę na medal mistrzostw Polski, zagrają bowiem w ogólnopolskich turniejach kwalifikacyjnych do turnieju ćwierćfinałowego. To nowość w regulaminie mająca na celu wyłonienie do walki o medale rzeczywiście najlepsze zespoły w Polsce. Zawody te rozegrane zostaną w Łodzi 19 lutego. Czwarte miejsce w turnieju przypadło zespołowi z Wieliczki. Najlepszą zawodniczką turnieju została Paulina Podsiadło z Pogoni, najlepszą atakującą Klaudia Janota z Wisły, najlepszym libero Ewelina Przybyło zaś najlepszą rozgrywającą Agnieszka Wojtan z Dalinu. Nagrody przyznano także najlepszym siatkarkom w każdym zespole. W Wiśle okazała się nią Katarzyna Relak, w Pogoni Anna Gudowska, w Wieliczce Izabela Bałucka zaś w Dalinie Katarzyna Prośniak. Zwycięski zespół pod wodzą trenera Dariusza Pomykalskiego zagrał w składzie: Zemełka, Bucka, Koperczak, Oraczewska, K. Podsiadło, P. Podsiadło, Łojek, Przybyło, Szwajca, Gudowska.