Roku
Strona główna Historia O klubie Kadra Juniorki Młodziczki Terminarz / Wyniki Wywiady Hala Kontakt Linki

Cenne zwycięstwo w Sędziszowie!

Po ciężkim spotkaniu Pogoń zasłużenie pokonuje Patrię i umacnia się na szóstym miejscu w tabeli.

Patria Sędziszów Małoposki - Pogoń Paleo Proszowice 1-3 (17-25, 25-19, 18-25, 24-26)

PATRIA: Młocek, Chmura, Hajduk, Matejek, Baran, Chmiel, Wrona (libero) oraz Broszkiewicz, Pyrć.

POGOŃ: Koperczak, P. Podsiadło, Żyła, Oraczewska, Rydzyńska, Maj, Obrzut (libero) oraz Bucka, Woźniak.

- Patria to o wiele lepszy zespół niż wskazywałoby na to jej ostatnie miejsce w tabeli - chwalił zawodniczki z Sędziszowa trener zwycięskiego zespołu Dariusz Pomykalski. - To drużyna o dużych możliwościach, wysoka, sprytna i jak się zgra na pewno nie będzie kandydatem do spadku. Mają w Sędziszowie wsparcie miejscowej społeczności, wielu kibiców w hali. Do szczęścia brakuje tam tylko zwycięstw.

W pierwszym secie wszystko ułożyło się po myśli gości,które szybko uciekły na bezpieczną przewagę najpierw 5-1 a później na 16-8,utrzymując bezpieczną przewagę do końca seta,w drugim Pogoń prowadziła 13-10 kluczowym momentem tego seta były zagrywki Hajduk po których Patria doprowadziła do stanu 17-13,Pogoń już nie dała rady odwrócić przebiegu w tym secie. W kolejnym tzecim secie przewaga zawodniczek Pogoni była podobna jak w pierszym, nie dając możliwości gospodyniom na złapanie bliższego kontaktu pewnie zwyciężając także tego seta.

Prawdziwa walka zaczęła się w czwartym secie,najbardziej wyrównanym i dramatycznym,oba zespoły zdobywały punkty niemalże na przemian,wyrównana walka trwała do samego końca.Patria miała nawet piłkę setową przy stanie 24-23 ale to zawodniczki Pogoni mogły się cieszyć po meczu ze zwycięstwa i zdobycia ważnych 3 punków!!!

Już w najbliższą sobotę kolejne emocje do Proszowic przyjeżdża zespół Wisły AGH Kraków.