Roku
Strona główna Historia O klubie Kadra Juniorki Młodziczki Terminarz / Wyniki Wywiady Hala Kontakt Linki

Nieskuteczna Pogoń za Wisłą.

Pogoń Paleo Proszowice - Wisła AGH Kraków 1-3 (17-25, 21-25, 25-19, 13-25)

Sędziowali: Jacek Nowakowski (Kraków) i Adam Mituta (Oświęcim). Widzów: 100.

POGOŃ: Koperczak, Żyła, Oraczewska, Maj, P. Podsiadło, Rydzyńska oraz Obrzut (l), Bucka, Woźniak, Stanisz. Trener: Dariusz Pomykalski.

WISŁA AGH: Mokrzycka, K. Janota, środa, Stojek, Warchoł, Rusinek oraz Tokarczyk (l), Kozyra, Nowak, Olszonowicz. Trener: Lesław Kędryna.

Siatkarki Wisły okazały się za mocne dla Pogoni,chociaż po 3 secie wydawało się że nasze zawodniczki są w stanie doprowadzić do tie-breaka,mecz zaczął się niepomyślnie od prowadzenia Wisły 7-0 poźniej przewaga ta stopniała do 14-9 co jeszcze dawało nadzieję na skuteczną walkę w tym secie,ale gdy zrobiło się 19-11 przewaga gości została utrzymana już do końca seta zakończonego przegraną do 17.
Drugi set zaczął się nienajlepiej od stanu 1-4 poźniej Pogoń zmniejszała straty do 5-7,10-13 by ponownie rywalki zdołały odskoczyć na 13-19 i wydawało się że skończy się podobnie jak w pierwszym secie ale skutecznie wyprowadzona akcja i dobra zagrywka 17-19 dały nadzieję na wygranie także tego seta i nadzieje były do stanu 21-22 wszystko było jeszcze możliwe ale końcówka należała już tylko dla Wisły.
W trzecim secie najlepszym i wygranym emocji było tylko do stanu 11-9 dla Pogoni,które szybko zbudowały przewagę na 20-13! wygrywając pewnie 25-19,chociaż decyzje sędziego były bardzo kontrowersyjne i na szczęsie nie wypaczyły tego seta.
W czwartej partii sytuacja nie wyglądała źle do stanu 5-8 od którego wszystko zaczęło się psuć i skończyć na zdobyciu tylko 13,przeważnie za sprawą bardzo dobrej i trudnej zagrywki Rusinek .
Najkuteczniejszą zawodniczką Pogoni Paleo została Małgorzata Żyła niestety jej 14 punków nie uchroniło przed porażką 1-3.Po 12 punktów zdobyły Kaja Rydzyńska i Paulina Podsiadło, po 7 Agnieszka Oraczewska i Marlena Maj.
Teraz przed Pogonią wyjazd do Jasła i ciężka walka o 3 punty.